דלג לתוכן הראשי

Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tharchin– קן רינפוצ’ה לובסאנג תרצ’ין

קן רינפוצ’ה גשה לובסנג תרצ’ין נולד בלהסה שבטיבט בשנת 1921 ונכנס למנזר סרה (Sera) בגיל צעיר. הוא למד בתכנית התובענית בת 25 שנה של לימודים במנזר תחת הדרכתם של המוריםPabongka Rinpoche,  אחד מגדולי המורים של בודהיזם בטיבט במאה ה-20 ושל Kyabje Trijang Rinpoche , אחד מחונכיו האישיים של הדלאי- לאמה. הוא עבר בהצלחה בחינות על ידי גדולי המורים בדורו, וזכה בתואר הגבוה Hlarampa Geshe  (מקביל לדוקטור לפילוסופיה) בהצטיינות, ואשר הוענק לו על-ידי ה”ה הדלאי לאמה .  הוא היה אחד מאחרוני הלרמפה גשה אשר התחנכו בטיבט.  בקרב בני מחזורו הוא היה גדול המתדיינים בפולמוסים הנערכים בין תלמידי תורת הבודהיזם, מה שהביא אותו למדרגת “ראשון בין ראשונים”.
עם סיום חינוכו במנזר, נכנסKhen Rinpoche לקולג’ הטנטרי Gyu Mey שם הוא השלים תכנית של לימודים מתקדמים בטנטרה, והחל במשרה אדמיסטרטיבית גבוהה. ב-1959 ברח רינפוצ’ה מטיבט להודו ביחד עם ה”ה הדלאי לאמה. הוא היה מעורב ישירות בישוב מחדש של הפליטים הטיבטים, וערך סדרה של ספרי לימוד עבור בתי הספר של הפליטים. Khen Rinpoche  הגיע לארה”ב בשנת 1972 ובהוראתו של הדלאי לאמה, הפך לראש המקדש Rashi Gempil Ling שבניו ג’רסי, משרה בה כיהן עד ליום פטירתו. בשנת 1991 הוא שהה בהודו וכיהן כראש מנזר  Sera Mey ואז חזר לארה”ב.
. Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tharchin  נושא בתואר הכבוד של מנהל וראש מנזר בדימוס של   Sera Mey וכן הינו מייסד של Mahayana Sutra and Tantra Center עם סניפים בניו ג’רסי ובוושינגטון. הוא לימד שנים רבות, סוטרה וטנטרה, וניהל מספר פרויקטים המוקדשים לשיקום מנזר Sera Mey  בהודו ולפריחת הדהרמה במערב. Khen Rinpoche  פירסם ספרים רבים, ונחשב כאחד מגדולי המורים לבודהיזם טיבטי. הקורסים בישראל נערכים בחסותו ובתמיכתו הנלהבת של מורה דגול זה, שנפטר ב-7.12.2004.

image alt

GESHE MICHAEL ROACH- גשה מייקל רואץ’

גשה מייקל רואץ’ נולד בלוס אנג’לס בשנת 1952. הוא סיים בהצטיינות את החוג ללימודי דת, סנסקריט עתיקה ורוסית וקיבל את מדליית הנשיא לסטודנטים מצטיינים.
ב-1995 הוא היה לנזיר הבודהיסטי המערבי הראשון שזכה בתואר גשה. (מאסטר בבודהיזם, מקביל לתואר דוקטור לפילוסופיה) וזאת לאחר 20 שנות לימוד עם מורו קן ריפונצ’ה גשה לובסנג תרצ’ין (בארה”ב) ובמנזר סרה מיי (הודו) עם מורו, גשה תובטן רינצ’ן (אחד מענקי מורי הכתבים הבודהיסטיים).
גשה מייקל רואץ” מקדיש את כל זמנו ומרצו להעברת הידע שצבר, הן בחיי העסקים (מניסיונו כסמנכ”ל מחלקת היהלומים בחברת אנדין) והן בחוכמת הבודהיזם העתיקה. הוא עושה זאת באמצעות ארגונים ופעילויות שיזם והקים כמו: המכון ללימודי אסיה הקלאסיים (ACI), הפרויקט לאיתור, שימור ומיחשוב של כתבים עתיקים, מרכז שלושת היהלומים בניו-יורק, מכון להב היהלום, המכון ללימודי היוגה. במהלך כל השנים היה פעיל בשיקום מנזר סרה מיי.
בשנת 2003 השלים גשה מייקל ריטריט בשתיקה בן שלוש שנים ושלושה חודשים באריזונה, שם הוא גם הקים אוניברסיטה בודהיסטית Diamond Mountain, מרכז ריטריטים ומרכז ללימוד סוטרה וטנטרה. במרוצת השנים תרגם גשה מייקל אלפי דפים מסנסקריט וטיבטית לאנגלית וכתב ספרים רבים: “להב היהלום”, “הגן”, “ספר היוגה הטיבטי”, ועוד. ספרים שכתב עם לאמה קריסטי מק’נאלי: “סוד כוחה של היוגה”, “תמצית היוגה סוטרה” “ניהול קארמי”. בנוסף, תרגם עם מורו, קן רינפונצ’ה, כתבים שראו אור, “הרעיונות המרכזיים של הבודהיזם” “הכנה לטנטרה” ועוד

image alt

LAMA CHRISTIE McNALLY-לאמה קריסטי מק’נאלי

לאמה קריסטי למדה תחת הנחייתם של לאמות טיבטיים גדולים בהודו ונפאל והוכשרה במנזרים טיבטיים. היא מתרגמת של כתבים קלאסים עתיקים בטיבטית וסנסקריט. היא המחברת של הספר, “שניים כאחד” ביחד עם איאן תורסון, “ספר המדיטציה הטיבטי” וכן מחברת שותפה עם גשה מייקל בספרים- The Essential Yoga Sutra ושל “ספר היוגה הטיבטי”, “סוד כוחה של היוגה” וספרים אחרים. לאמה קריסטי היא מרצה פופולרית בתחומי היוגה והפילוסופיה, ומרבה להרצות במרכזי יוגה ברחבי ארה”ב ובעולם. היא מהמייסדים של המרכז ללימודי יוגה באריזונה, והשתתפה ביצירת סדרות יוגה המבוססות על כתבים טיבטיים עתיקים. בשנת 2003 היא סיימה ריטריט ארוך בשתיקה של שלוש שנים, ושלושה חודשים במדבר באריזונה, ארה”ב. ביחד עם גשה מייקל רואץ” היא יסדה את האוניברסיטה הבודהיסטית והמרכז לריטרטיםDiamond Mountain באריזונה, שם היא משמשת כמורה. 

image alt

לאמה דבורה- הלה

לאמה דבורה הלה מתרגלת במסורת הבודהיסטית זה שנים רבות, בעיקר על פי המסורת הטיבטית. היא תלמידתם של קן רינפוצ’ה גשה לובסנג תרצ’ין, ז”ל, מורה טיבטי שהיה אב מנזר סֶרָה מֵיי, מאסטר בטנטרה בודהיסטית ונחשב לאחד מענקי הבודהיזם הטיבטי בדורנו, ושל גשה מייקל רואץ’, תלמידו, שהיה האמריקאי הראשון שהשלים תואר גשה במנזר טיבטי. מורים חשובים נוספים שאיתם למדה הם: הוד קדושתו הדלאי לאמה, לאמה זופה רינפוצ’ה, ארט אנגל, לאמה קריסטי מקנאלי, ואחרים. היא השלימה תכנית לימודים של שש שנים בלימוד בודהיסטי מתקדם באוניברסיטת Diamond Mountain שבאריזונה, ארצות הברית, ובאפריל 2014 סיימה ריטריט מבודד של למעלה משלוש שנים באותו המקום.

לאמה דבורה-הלה היא בעלת תארים מתקדמים במתמטיקה ובמדעי המחשב, לימדה מתמטיקה באוניברסיטאות שונות במשך כעשרים שנה, עבדה במעבדות בל היוקרתיות בארצות הברית ובמחקר אנליטי בוול סטריט.

מזה שנים רבות היא מלמדת דהרמה וכתבים אחרים ממסורות הדהרמה והיוגה העתיקות של הודו וטיבט, בארצות הברית ובישראל, הייתה חלק מסגל ההוראה באוניברסיטת Diamond Mountain שבאריזונה, והיום היא המנהלת הרוחנית של מרכז רוחני ‘ערבה’.

לאמה דבורה-הלה העבירה בישראל, בשפה העברית, את תכנית הלימודים של ACI – (Asian Classics Institute) שנערכה במקור על ידי גשה מייקל רואץ’, ומכסה את כל החומר שנלמד באופן פתוח במנזרים הטיבטיים של זרם הגלוקפה, וכוללת את “חמשת הספרים הגדולים” של הבודהיזם. במסגרת מפעל זה היא תרגמה לראשונה כתבים רבים מטיבטית לעברית, וביחד עם תלמידיה הקדישה מאמצים רבים לערוך את קבצי השמע והתמלילים של הקורסים והסדנאות השונים. החומר כולל מאות של שעות מוקלטות בליווי חומרי מקור מתורגמים, תמלילים, חומרי קריאה, וחומרי תרגול. כל אלו זמינים, ללא תשלום, באתר www.heart-dharma.org.il.

בשנים הקרובות לאמה דבורה הלה מתכננת להקדיש את עיקר זמנה להעביר לתלמידים בישראל המוכנים לכך, את המסורת האותנטית של הלימוד המתקדם של הבודהיזם הטיבטי, במסגרת מרכז רוחני ערבה (מוע”ר) שאותו ייסדה, לטיפוח הדהרמה והשלום באזורנו ולטיפוח פרויקטים רבים נוספים.

image alt
תקנון השימוש באתר

ההוצאה לאור לב הדהרמה (להלן “לב הדהרמה“) מודה על בחירתך לעשות שימוש באתר.

הוצאת לב הדהרמה פועלת כחלק מעמותת שיטה וחכמה ומטרתה להביא לקהל הרחב לימוד המבוסס על כתבי חכמה ומופת עתיקים.

נבקשך לעיין בתנאי השימוש באתר, המפורטים להלן, ותחילת השימוש באתר ובתכניו מהווה הסכמה ואישור לאמור בתנאי שימוש אלה.

האמור בתנאי שימוש אלה מנוסח מטעמי נוחות בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

תהליך הרכישה באתר
תהליך רכישה באתר המקוון. על הלקוח להיכנס למוצרים ולבחור מוצר אחד או יותר על ידי לחיצה “הוסף לעגלה”. עם סיום בחירת המוצרים, על הלקוח להיכנס ל-“העגלה שלי” – שם הוא יוכל לצפות ברשימת המוצרים שבחר, לעדכן את העגלה, ולקבל מידע אודות עלות הכוללת, כולל דמי משלוח. “המשך לתשלום” יוביל להזנת פרטי הלקוח וקנייה באמצעות כרטיס אשראי.

המבצע עסקה באתר מצהיר כי גילו הוא 18 (שמונה עשרה) שנים ומעלה וכי הוא מחזיק כדין כרטיס אשראי תקף של אחת מחברות האשראי .

תשלום
לקוח מבצע רכישה בחנות המקוונת “לב הדהרמה” באמצעות מערכת הסליקה מאובטחת טרנזילה – ביצוע סליקה דרך כרטיס אשראי.

כרטיס האשראי יחויב לאחר השלמת ביצוע ההזמנה באתר על ידי הלקוח.

במידה והמוצר אינו במלאי לא תחויב בגינו.

לב הדהרמה איננה מתחייבת לזמינות כל המוצרים במלאי.

ניתן להשתמש בכל כרטיסי האשראי בישראל – ויזה, כאל, ויזה לאומי, ישראכרט, מסטרקארד, אמריקן אקספרס ודיינרס וכמו כן כרטיסי אשראי בינלאומיים.

זמן אספקה ומדיניות משלוח
זמן אספקה: 21 ימי עסקים מיום הקנייה באתר (לא כולל ימי שישי, שבת וחגים)

ניתן לברר סטטוס הזמנה דרך מייל lev.hadharma.publish@gmail.com.

בקנייה מעל סכום של 180 שח המשלוח יעשה בחינם באמצעות הדואר.

בקניית מוצרים מתחת לסכום של 180 שח יחויב הלקוח בסכום של 35 שח.

ההזמנות ישלחו כחבילות בדואר רגיל לכתובות שירשום הלקוח בעת ההזמנה. האיסוף יעשה על ידי הלקוח בסניף הדואר הקרוב לכתובת לאחר קבלת הודעה על דואר הממתין לו.

על פי תקנון הדואר המשלוח יישאר בדואר במשך 14 יום. אם החבילה לא תיאסף, היא תוחזר להוצאה לאור.

עלותו של משלוח לחו”ל – 80 שקלים.

איסוף עצמי:
ניתן לאסוף את המוצרים ללא חיוב בדמי משלוח.
איסוף במרכז רוחני ערבה במואה נווה מדבר בתיאום מראש.
לאחר ביצוע ההזמנה דרך האתר יש לסמן באפשרויות משלוח את האפשרות איסוף עצמי.במידה ומסיבה כל שהיא המשלוח לא הגיע ליעדו תוך 21 ימי עבודה, הוצאת לב הדהרמה תדאג להוצאת משלוח נוסף (בהתאם לזמינות המוצר במלאי באותה עת).

מדיניות החזרים
כל עוד שההזמנה לא נשלחה ניתן לבטל ללא כל חיוב.

באם ההזמנה כבר נשלחה ניתן להחזיר הספרים כשהם במצב תקין בתוך 14 יום ובניכוי דמי המשלוח. במידה וחלה טעות על ידינו ו/או הגיע ספר פגום יישלח ספר חדש או שיינתן החזר מלא לפי בחירת הלקוח בכפוף להשבת הספר הפגום או במקרה בו נשלח ספר שאינו נכון להחזרת הספר שנשלחאבטחת מידע
באתר זה ננקטו משאבים ואמצעים למניעת חדירות ופגיעה אפשרית בפרטיות הלקוחות. על אף האמור, מובהר כי לב הדהרמה אינה יכולה להבטיח כי לא תתבצע על ידי צד שלישי ניסיון לפגוע באתר וללקוח כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה נגד החברה ו/או מי מטעמה עקב פגיעות, תקלות ו/או שיבושים כאמור.